A munkanélküliség Székelyföldön kedvező irányba változott, hiszen a legfrissebb adatok szerint csökkenés tapasztalható a munkanélküliségi rátában. Ez a pozitív trend a helyi gazdaság fejlődését tükrözi, amely számos új lehetőséget teremtett a munkavállaló


Maros megyében tavaly októberben a munkanélküliek száma is átlépte a hatezres határt, ám ebben az esetben a munkanélküliségi ráta csupán 2,87 százalékot mutatott. Ennek oka, hogy Maros megye népessége jelentősen nagyobb, mint Hargita megyéé.

Kovászna megyében március hónapban a munkanélküliségi ráta 5% alá süllyedt, jelenlegi értéke 4,94%. Ez a szám a februári 5,03%-os mutatóhoz képest 0,09%-os csökkenést jelent, ami összesen 73 fővel kevesebb munkanélkülit takar. Így a februári 3984 állástalanból március végére 3911-re csökkent a számuk. A munkanélküliek között mindössze 670-en részesülnek munkanélküli segélyben, míg 3241-en már nem kapják ezt a támogatást, ami arra utal, hogy sokan hosszú ideje nem találják a helyüket a munka világában. A Kovászna Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség adatai szerint a segélyben részesülő munkanélküliek között a nők aránya dominál (439 nő és 231 férfi), míg a segélyt már nem kapó csoportban a férfiak száma lényegesen magasabb (1302 nő és 1939 férfi).

Március hónapban az ügynökség közreműködésével 153 munkanélküli talált új állásra a munkaerőpiacon.

A megyei ügynökségek a regisztrált munkanélkülieket profilalkotás segítségével különböző foglalkoztathatósági szintek alapján osztályozzák. E rendszer keretein belül a munkakeresőket négy fő kategóriába sorolják: könnyen, közepesen nehezen, nehezen, vagy pedig nagyon nehezen foglalkoztatható csoportokba.

Hargita és Maros megyében a közepesen nehezen foglalkoztatható személyek jelentik a legnagyobb csoportot, hiszen Hargita megyében a munkanélküliek 65%-a, míg Maros megyében ez az arány 71,4%-ra rúg. Kovászna megyében a helyzet valamivel kedvezőbb, itt a közepesen nehezen foglalkoztathatóak aránya 35,7%. Az aggasztóbb viszont az, hogy...

Kovászna megyében az állástalanok körében a nagyon nehezen foglalkoztathatók aránya 27,5 százalékra tehető. Ezzel szemben Hargita és Maros megyében ez az arány jelentősen alacsonyabb, mindössze 1, illetve 0,3 százalék.

Related posts