Meglepetés: Csaba bliccelés helyett 1,5 millió forintot fizet a MÁV-nak!


Ha valakinek még megvan a régi Nokiája, az igazi szerencsés ember lehet, hiszen most egy jelentős összeget zsebelhet be érte!

Jakab Csaba biztos benne, hogy olyasvalaki diktálhatta be az adatait a jegyellenőrnek a nevét, személyes adatait, aki ismerte őt. Hogy mások is jártak-e így, nem tudni, az viszont biztos, hogy tavaly a MÁV 61 millió forint büntetést hajtott be jegy nélkül utazóktól.

A pótdíjak kiszabása 2013 és 2016 között zajlott a MÁV részéről, és olykor még az is előfordult, hogy ugyanazon a napon két díjat is kiróttak, mindezt a Budapest és Székesfehérvár közötti vasútvonalon. Csaba viszont már 2011-ben elhagyta Székesfehérvárt, így nem volt indoka arra, hogy ingázni kezdjen a két város között. Valószínűleg ez a költözés magyarázza azt is, hogy a férfi több mint egy évtizeden keresztül nem értesült az ügyről. Ha a MÁV küldött is neki csekket vagy fizetési felszólítást, az valószínűleg az évekkel korábbi címére jutott el.

Egyébként több eset is arra utal, hogy a vonatokon nem minden zökkenőmentesen zajlik. Más utasokat is igazságtalanul büntettek meg a kalauzok. Például egy utas 40 ezer forintnyi bírságot volt kénytelen kifizetni, csupán azért, mert a jegyén a neve nem teljesen pontosan tükrözte a valóságot.

Ebben az esetben a probléma úgy bontakozott ki, hogy tavaly augusztusban Csaba egy boltban nem tudott tranzakciót lebonyolítani a bankkártyájával. Ennek oka az volt, hogy a vasút által megbízott behajtócég zárolta a számláját.

Csaba ezután a végrehajtótól megtudta, hogy a MÁV 2018-ban indította el végrehajtási eljárást - 58 állítólagos bliccelés után.

Bár a rendőrségen megtett feljelentés nem hozott eredményt, hiszen a nyomozást lezárták, a történtek már 10-12 éve zajlottak, így elévültek. A végrehajtási eljárás azonban továbbra is érvényben marad. Noha a hatóságok nem tudják feltárni az igazságot, úgy tűnik, hogy Csabának ennek ellenére meg kell majd fizetnie.

Felkerestem a MÁV-ot is, hogy személyesen megvizsgálhassam a pótdíjazási lapokat, mivel azokon található aláírás egyértelműen nem az enyém. Úgy tűnik, valaki szándékosan visszaélt a nevemmel. A MÁV válaszában azt közölték, hogy méltányosságból nem tudják elküldeni a dokumentumokat, mivel az eredeti példányokat mindig a megbírságolt utasnak adják át.

- folytatta az izgalmas mesét, amely tele volt meglepetésekkel és fordulatokkal.

A vasút válaszában így fogalmaztak: "Szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy az Ön nevére kiállított utánfizetési jegyzőkönyvek átadásra kerültek a vonat fedélzetén, amelyet Ön az aláírásával megerősített."

Csaba ezzel szemben semmiféle ilyen lehetőséget nem élvezhetett, mivel ő nem tartózkodott a vonaton. Az iratok másolatához pedig csak úgy juthat, ha darabonként ezer forintot, összesen tehát 58 ezer forintot kellene kifizetnie érte.

A panaszát a járásbíróság közben "formai hiánypótlási hiányosságok" miatt utasította el, a végrehajtó csak közjegyzői indítványra szüntetné meg a végrehajtást, a közjegyző pedig csak akkor intézkedhet, ha a MÁV elévülés vagy más okból eláll tőle. A vasútnak viszont esze ágában sincs ezt tenni. Patthelyzet.

- Perújítással megtámadhatnám az eljárást, de nem találtam ügyvédet, aki vállalta volna az ügyemet. De amúgy sincs se időm, se pénzem pereskedni. Főleg most, hogy már havi 75 ezer forintjával vonják a büntetéseket és a kamatokat a fizetésemből valamiért, amit el sem követtem!

Megkerestük a MÁV sajtóosztályát, és azt a tájékoztatást kaptuk, hogy később tudnak válaszolni a kérdéseinkre.

Related posts