Ez valóban turisták ezreit vonzó látványosság lesz – eddig több mint 50 különböző országból érkeztek érdeklődők, hogy felfedezzék a magyar csoda varázsát.

„A Puskás Aréna, és különösen az újonnan megnyílt Puskás Múzeum előtt mostantól megállnak a Hop On Hop Off városnéző buszaink” – jelentette be Török István, a City Sightseeing Budapest ügyvezető elnöke. Az esemény a múzeum falai között zajlott, ahol a cég izgalmas új lehetőségeiről beszéltek, beleértve azt is, hogy a világ egyik legismertebb magyar sportolójáról elnevezett létesítmény mostantól még könnyebben elérhetővé válik a látogatók számára.
Az arénát és a múzeumot üzemeltető Nemzeti Sportügynökség elnök-vezérigazgatója, Bíró Péter hozzátette: már csak azért is létjogosultsága van ennek a megállónak, mert Puskás nemcsak a magyar, de rengeteg külföldi ember szívét is megdobogtatja. Ennek ékes bizonyítéka, hogy
"A világ legtermészetesebb eseménye, hogy a legismertebb magyar ikon emlékhelyénél turistabuszok állnak meg. Ám csak ma érkezett el az a pillanat, amikor ez végre megvalósult" - nyilatkozta Szöllősi György, a Puskás-örökség nagykövete a Mandinernek, hozzátéve, hogy az igény erre nem csupán hazánk határain belül formálódott."
Turisztikai szakértők egyetértenek abban, hogy Budapestnek sürgősen szüksége van egy Puskás-emlékhelyre. Jelenleg, ha egy futballrajongó városunkba látogat, lehetősége van megtekinteni a jövő évi Bajnokok Ligája döntőjének otthonául szolgáló stadiont, amely a modern világfutball szívverése. Itt lépett pályára már a Barcelona, a Juventus, a Liverpool, a Bayern München, a Manchester City, valamint számos nemzeti csapat, köztük az angol, német, olasz, holland, francia és portugál válogatott is. Az aréna már számos fontos eseménynek adott otthont, például Európa-bajnoki mérkőzéseknek és Európa Liga döntőknek. Aki a Puskás-megállónál kiszáll, az nemcsak ezt a lenyűgöző stadiont láthatja, hanem a Puskás Múzeumot is, amely szerintem hamarosan a látogatók egyik legkedveltebb célpontjává válik.
A Puskás Aréna nem csupán a rengeteg emlékezetes mérkőzéssel és koncerttel gazdagította a sport- és kulturális életet, hanem azzal is, hogy a válogatott meccseire való jegyvásárlás szinte lehetetlenné vált. A lelkes szurkolók tömegei tolonganak a belépőkért, ami éles ellentétben áll a múlt évtizedekkel, amikor egy lepusztult stadion adta otthonát a nemzeti csapatnak, és a nézőszám folyamatosan csökkent. Az aréna megnyitásához vezető út azonban nem volt rövid vagy könnyű...
"Valójában a stadion létrehozása egy évszázados álom megvalósítása volt, hiszen már a húszas évek elején felmerült az igény egy nemzeti sportlétesítményre, amely a folyamatosan visszatérő olimpiai álmok miatt vált sürgetővé" - válaszolta Szöllősi a kérdésünkre. "Számos terv és koncepció született, de a világháborúk és a gazdasági válság megakadályozta a megvalósítást. Végül a Népstadion lett ezeknek a vízióknak a megtestesülése, amelyet 1953-ban, bár még nem véglegesen befejezve, átadtak a nagyközönségnek."
Persze a Népstadion még csonka állapotában is fantasztikus helyszíne volt egy csomó nagy meccsnek meg koncertnek, de ha elsétált mellette az ember, látta, hogy féloldalas, nincs befejezve."
És most már azzal kell szembesülnünk válogatott meccsről válogatott meccsre, hogy még a 67 ezer férőhelyes lelátó is kicsinek bizonyul.
"Szerintem világcsúcstartó lehet a Puskás Aréna abból a szempontból, hogy soha semmilyen létesítményre annyi terv, vázlat, makett nem készült, mint ennek a stadionnak az újjáépítésére. Volt olyan terv, hogy multifunkcionális stadion lesz, olimpiai központként. Aztán az a koncepció győzött, hogy legyen futballstadion, a válogatott otthona atlétikai pálya nélkül.
Hála a válogatott nagyszerű szereplésének és annak, hogy a magyarok ismét felfedezték, mekkora élmény együtt lenni több tízezred magunkkal a lelátón és együtt szurkolni, sokszor előfordult, hogy néhány óra alatt elfogytak a jegyek és kétszer-három annyi belépő el lehetett volna adni. De már kupadöntőre és bármilyen barátságos meccsre megtelik a stadion, és ilyenkor valóban előkerül: ahhoz képest, hogy tíz-tizenöt éve még a hatvanezrest is rengetegen túlzásnak találták, most már az a probléma, hogy szurkolók nem tudnak bejutni a meccsekre, vagyis nagyobb is lehetett volna."
Visszatérve a turistabusz Puskás-megállójához: könnyen meglehet, hogy az észak-londoni látogatók körében is nagy népszerűségnek örvend majd. Ennek oka, hogy a szerdán az Európa-ligát megnyerő Tottenham menedzsere, Ange Postecoglou, egykor Puskás játékosa volt, és mély tisztelettel tekint Öcsi bácsira, mint mentorára.