Ezért sötétedik el mindig a zöldike vége – a kertész barátom megosztotta velem, hogy hogyan lehet megóvni ezt a növényt.
Gáspár Győző most tette közzé a megdöbbentő hírt: a családi esemény során Gáspár Evelin mérgezés áldozatává vált.
A zöldike (Chlorophytum comosum) az egyik legsokoldalúbb és legmegbocsátóbb szobanövény: gyorsan fejlődik, jól alkalmazkodik a környezethez, ráadásul hatékonyan tisztítja a levegőt is. Hosszú, ívesen lehajló levelei miatt függőcserépben is különösen dekoratív.
A zöldike a világos, de nem túl erős napsütést kedveli legjobban. Az árnyékos helyeken is megél, de ha túl sötét környezetben tartjuk, levelei elveszítik a jellegzetes csíkozottságukat, és megnyúlhatnak. Ha ezt tapasztaljuk, érdemes világosabb helyre helyezni, de ügyeljünk arra, hogy közvetlen napfény ne érje, mivel a levelek könnyen megéghetnek.
A leggyakoribb hiba, amit a zöldike gondozásakor elkövethetünk, a túlöntözés. Nyáron elegendő hetente egyszer locsolni, télen pedig még ritkábban. A zöldike meglepően jól bírja a szárazabb időszakokat, de ha túl sok vizet kap, a gyökerei könnyen elkezdhetnek rohanni. Ha barna levélcsúcsokat észlelünk, az gyakran a túlöntözés vagy a levegő túlzott szárazságának következménye lehet.
A párásabb környezet különösen vonzó számára, de a normál szobai páratartalom is kielégítő lehet. Javasolt, hogy időnként töröld le vagy permetezd be a leveleit, hogy megakadályozd a porosodást.
Tavasszal és nyáron kéthetente adhatunk neki szobanövényeknek való tápoldatot. Gyors növekedése miatt 1-2 évente érdemes átültetni.
A zöldike rendkívül egyszerűen szaporítható a lecsüngő indáin fejlődő sarjnövények révén, ami nagymértékben hozzájárul a népszerűségéhez.
Egyszerű, de hálás növény, kezdőknek és gyerekeknek is ideális választás.