Itt van Putyin válasza Trump ultimátumára: megdöbbentő, amit az orosz elnök kifejtett - Pénzcentrum.


Putyin továbbra is kitart Ukrajna ellen folytatott katonai akciói mellett, amíg a Nyugat nem hajlandó az ő feltételeivel egyetérteni a tárgyalások során. Eközben az orosz területi igények is felerősödhetnek, ahogy a frontvonalak előrehaladnak – értesültünk három, a Kremlhez közel álló forrástól.

Az orosz elnök nem riad vissza Donald Trump fenyegetéseitől sem, aki további szankciókat helyezett kilátásba, ha 50 napon belül nem születik békemegállapodás. A források szerint Putyin úgy véli, hogy Oroszország gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy kibírjon bármilyen további nyugati intézkedést.- írta a Reuters.

Trump hétfőn bejelentette, hogy újabb fegyverszállítmányokat, köztük Patriot légvédelmi rakétarendszereket küld Ukrajnának, és további szankciókat helyezett kilátásba Oroszország ellen. Ennek ellenére a Kremlhez közel álló források szerint Putyin nem fog engedni a nyugati nyomásnak.

"Putyin úgy véli, hogy senki sem foglalkozott komolyan az ukrajnai béke részleteivel, beleértve az amerikaiakat is. Ennek következtében folytatni fogja a harcot, amíg el nem éri a kitűzött céljait" - nyilatkozta egy forrás a Reuters hírügynökségnek.

Az orosz államfő által megfogalmazott békefeltételek között kiemelkedő szerepet játszik egy jogilag kötelező garancia, amely megakadályozná a NATO keleti irányú terjeszkedését. Emellett hangsúlyozza Ukrajna semlegességét, a fegyveres erők korlátozását, az orosz ajkú lakosság védelmét, valamint Oroszország területi nyereségeinek elismerését.

Volodimir Zelenszkij, Ukrajna elnöke, határozottan kijelentette, hogy az ország soha nem fogja elismerni Oroszország uralmát a megszállt területek felett. Kijev számára kiemelten fontos, hogy megőrizze szuverén jogait, beleértve azt a döntési szabadságot is, hogy csatlakozhat-e a NATO-hoz vagy sem.

A források alapján Oroszország jelenleg jelentős előnyben van a csatatéren, mivel háborús gazdaságának köszönhetően több kritikus lőszert, például tüzérségi lövedékeket állít elő, mint a NATO szövetsége. Az utóbbi három hónap során Oroszország körülbelül 1415 négyzetkilométernyi területet szerzett meg.

"Az étvágy evés közben jön meg" - jegyezte meg az egyik forrás, arra utalva, hogy Putyin további területeket követelhet, ha a háború nem ér véget. Oroszország jelenleg a 2014-ben annektált Krímet, valamint Luhanszk teljes területét, Donyeck, Zaporizzsja és Herszon régiók több mint 70%-át, valamint Harkiv, Szumi és Dnyipropetrovszk régiók egyes részeit ellenőrzi.

A harmadik forrás alapján "Oroszország Ukrajna gyengeségeit kihasználva fog lépni", és Moszkva leállíthatja támadását, ha sikerül elfoglalnia Ukrajna négy keleti térségét, de csak akkor, ha erős ellenállásba ütközik. "Viszont ha az ukrán védelem meginog, még szélesebb területek, mint Dnyipropetrovszk, Szumi és Harkiv is a hódító kezekbe kerülhetnek."

Trump, aki januárban újra belépett a Fehér Ház kapuján a háború sürgős lezárásának ígéretével, aktívan törekedett a kapcsolatok javítására Oroszországgal. Eddig legalább hatszor folytatott telefonbeszélgetést Putyinnal. Hétfőn kifejtette, hogy szerinte az orosz elnök "nem gyilkos, hanem egy határozott és kemény karakter".

Az Egyesült Államok becslései szerint körülbelül 1,2 millió ember szenvedett sérüléseket vagy vesztette életét a háború következtében, amely a második világháború óta a legnagyobb halálos áldozatokkal járó konfliktus Európában. Oroszország és Ukrajna egyaránt titokban tartja a veszteségeikre vonatkozó pontos adatokat.

Related posts