Sajnos értesülnünk kellett arról, hogy elhunyt Wisinger János.

85 éves korában elhunyt Wisinger János, a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség egyik alapító tagja. Élete során jelentős hatással volt a speciális sportok világára, és öröksége tovább él mindazokban, akiket inspirált.
Szerdán, 85 éves korában elhunyt Wisinger János, a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség egyik alapító tagja. A szomorú hírt Diósjenő önkormányzata osztotta meg a közvéleménnyel.
Örömmel osztjuk meg veletek Diósjenő közösségi oldalának Facebook-bejegyzését, amelyben fontos hírek és események találhatók. Olvassátok el a teljes szöveget, hogy ne maradjatok le a legfrissebb információkról!
Wisinger János 1977-ben, özvegyen, két kisgyerekkel, Annával és Jánossal került Diósjenőre a Szociális Intézet vezetői posztjára. Szakmai előmenetelét az intézet névadója, Dr. Göllesz Viktor támogatta. A tanári diplomája mellé a szociális szervezői és gyógypedagógiai végzettséget már a helyi munkavégzése során szerezte meg.
1980 környékén a Hazafias Népfront helyi elnökévé választották, és ezt követően tagja lett az akkori községi tanács végrehajtó bizottságának, amely ma a Képviselő-testület néven ismert. Tevékenysége elismeréseként számos nógrád megyei kitüntetést, valamint egy aranygyűrűt is nyert.
1980-ban újra nősült, feleségül vette Molnár Eszter, Diósjenőn született pedagógust, '80-ban és '84-ben még két gyermekük született, Dániel és Tamás. Mind a négy gyermek itt járt iskolába és diplomás sikeres felnőttek lettek.
A szociális szektorban szerzett tapasztalatai során korábbi munkahelyein értelmi fogyatékossággal élő személyekkel dolgozott. Az ottani intézményi keretek között ő irányította a foglalkoztatás szervezését és annak teljes körű lebonyolítását.
A különböző súlyosságú fogyatékkal élők körében egyre inkább megfogalmazódott az igény, hogy az intézmények sportversenyeken mérjék össze tudásukat és edzettségüket. Wisinger János, az első országos próbálkozások nyomán, ambiciózus célt tűzött ki: a sport és az általa kialakított mozgalom színvonalát jelentősen emelni kívánta.
1984-ben így sikerült megszerveznie a Kraxner Alajos emlékversenyt, amit nem kisebb helyszínre, mint a Népstadion lelátói elé álmodott meg. Törekvését Schmitt Pál, a Népstadion akkori főigazgatója is támogatta.
A különböző hazai intézményekből összeállt sportágak kis közössége a harmadik Kraxner versenyt követően, 1989-ben lehetőséget kapott arra, hogy Lengyelországba utazzon a Speciális Olimpiai Játékokra. Ezt követően, nem sokkal később,
Az alapító tagok sorában megtalálható Wisinger János neve is. Az "Olimpia" elnevezés hivatalos használatához a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság engedélyét kitartó egyeztető munkával sikerült megszerezniük.
János, mint a diósjenői intézmény igazgatója és a szervezet elkötelezett tagja, hosszú évtizedeken át olyan lehetőségeket teremtett a sportolni vágyó fogyatékkal élők számára, amelyek alapjaiban változtatták meg a társadalmi előítéleteket. Munkájának köszönhetően a fogyatékos sportolók a középpontba kerültek, teljesítményeik pedig a nem fogyatékkal élők figyelmét is felkeltették, ezzel új perspektívákat nyitva számukra.
Wisinger János a sportdiplomáciai munkássága során elérte, hogy felkerült Diósjenő az amerikai sportmenedzsment térképére is. A kis, börzsönyi falu ad otthont az olimpiai láng eszméjének is, az elmúlt 33 évben többször is innen indulhatott útjára a Lángfutás.
Munkája, amellett, hogy messze a tengeren túlon is nyomot hagyott, helyben is mélyen megalapozta a befogadó település, Diósjenő és a Göllesz Intézet szoros kapcsolatát.
Eme munkásság elismeréseként hozta meg határozatát Diósjenő Község Önkormányzatának Képviselő-testülete, hogy 2024. januárjában Wisinger Jánosnak adományozzák a Diósjenő Díszpolgára címet, melyet egy éve, a Jenő-napon adtunk át ünnepélyes keretek között.