Németországban szélsőjobboldaliak börtönbüntetést kaptak egy puccskísérlet következtében.


Elítéltek négy embert Németországban, amiért arra készültek, hogy erőszakos eszközökkel polgárháborúba taszítsák az országot. A bíróság szerint a csoport tagjai céljuk elérése érdekében káoszt akartak teremteni, és azt is elfogadták, hogy mindez emberéletekbe is kerülhet.

Kettő és nyolc év közötti börtönbüntetésre ítélt csütörtökön a németországi Koblenz bírósága öt embert a berlini kormány megdöntésére irányuló szélsőjobboldali puccskísérlet és az akkori német egészségügyi miniszter, Karl Lauterbach elrablására irányuló tervek miatt - írta az MTI.

A rendelkezésre álló információk alapján a csoport négy vezetője, akik az "Egyesült Hazafiak" nevű terrorszervezet megalapítói, három férfi - 46, 52 és 58 éves kor között - valamint egy 77 éves nő. Ők összesen öt és nyolc év közötti börtönbüntetéseket kaptak. Az ötödik társuk, aki szintén érintett az ügyben, két év és tíz hónap letöltendő büntetést kapott.

A vádhatóság álláspontja szerint a csoport 2022 januárjának közepén jött létre azzal a szándékkal, hogy "erőszakos módon polgárháborús helyzetet idézzen elő Németország területén". Ezt a célt különböző módszerekkel kívánták elérni, például áramszünetek előidézésével, valamint a koronavírus-járvány idején szigorú korlátozásokat támogató Lauterbach elrablásával. Mindezeket a kormány és a parlamentáris demokrácia megdöntésére irányuló törekvések keretében tervezték megvalósítani. A vádhatóság megjegyezte, hogy a csoport tagjai...

A szövetségi ügyészség a bírósági eljárás során bejelentette, hogy a vádlottak, akik kapcsolatban álltak a birodalmi polgárok (Reichsbürger) nevű revizionista mozgalommal, valamint az Egyesült Államokban elterjedt, összeesküvés-elméletekkel foglalkozó szélsőséges QAnon csoporttal, olyan terveket szőttek, amelyek célja a demokratikus rendszer lebontása volt. Szándékuk az volt, hogy az 1871-ben megalapított Német Császárság modellje alapján átszervezzék az ország politikai struktúráját.

Bár a nyomozás során nem bukkantak olyan bizonyítékokra, amelyek alátámasztanák, hogy az "Egyesült Hazafiak" közel kerültek volna céljaik megvalósításához, az ügyészség mégis hangsúlyozta, hogy a csoport már megszerzett fegyvereket, valamint pénzügyi forrásokra is szert tettek.

Related posts