Szemfényvesztés német stílusban - a migránsok 20%-a már repülőgépen landol Németországban!

Még csak kancellárjelölt volt Friedrich Merz, amikor januárban azt ígérte, hogy ha megválasztják, gyökeresen meg fogja változtatni a német bevándorláspolitikát.
"Kancellárságom első napján utasítani fogom a belügyminisztériumot, hogy valamennyi szomszédunkkal szemben vezessenek be állandó határellenőrzést, és utasítsanak el minden illegális belépési kísérletet" - mondta akkor. Sőt azt is hozzátette, hogy a migráció ellenőrzésében Németország a nemzeti érdeket fogja előtérbe helyezni és érvényesíteni.
Áprilisban továbbra is fenntartotta az ígérgetéseit, amikor bejelentette, hogy Németország évente legfeljebb 100 ezer menedékkérőt tud fogadni. Ezt azzal indokolta, hogy az iskolák, kórházak és városok nem képesek megbirkózni az ukrajnai, szíriai és afganisztáni háborúk következtében megnövekedett menekültáradattal. Kíváncsian várjuk, hogy sikerül-e megvalósítania ezt az elképzelést, tekintettel arra, hogy tavaly körülbelül 450-500 ezer migráns érkezett az országba.
Kétségtelen, hogy Alexander Dobrindt, az új kormány belügyminisztere, megválasztását követően azonnal intézkedett a határellenőrzések szigorításáról. E lépés keretében lehetőséget teremtett arra is, hogy a menedékkérőket már a határokon visszautasíthassák. Eközben a német hatóságok a lengyel határon megkezdték a migránsok kitoloncolását, tavaly körülbelül 9000, míg az idei év első felében körülbelül 10 000 embert érintett. Egyszóval, egy igazi cirkuszi előadás zajlik...
Viszont van egy apró probléma, amit bátran nevezhetünk illúziónak.
Amikor Merz januárban (és azóta is) a "határellenőrzésről" beszélt még senki sem gondolt a légi határokra. Dobrindt belügyminiszter úgyszintén a földi határokra koncentrál. Igen ám, de jelenleg már a migránsok (legalább) 20 %-a repülőn érkezik Németországba! - írta meg az RMX News.
Gottfried Curio, az Alternatíva Németországnak (AfD) politikai képviselője és belpolitikai szóvivője által megszerzett meglepő információk szerint az elmúlt egy év során a német szövetségi rendőrség 12 858 illegális migránst azonosított, akik légi úton léptek be az országba. Ez a tendencia folyamatos növekedést mutat, ami aggasztó jelenségnek számít.
Jelenleg a migránsok körében egyre népszerűbbé válik, hogy közvetlenül Németországba repülnek. Május hónapban legalább 977 ilyen illegális belépést jegyeztek fel, ami az összes azonosított illegális határátlépés több mint 20%-át teszi ki.
A légi határátlépések tényleges száma valószínűleg jóval magasabb, mint amennyit hivatalosan nyilvántartanak, hiszen a schengeni övezetbe belépő külföldiek számára nem kötelező a személyazonosság igazolása. Emiatt sok esetben csak jóval később, a repülőtér elhagyása után derül fény arra, hogy hányan is léptek be az országba.
"Amennyiben az embercsempészek nem teljesen ostobák, repülőgépen hozzák az embereiket más schengeni országokból Németországba. Napjainkban már rendkívül egyszerű repülőjegyet foglalni a schengeni övezeten belül, és általában sehol sem szükséges a személyazonosító igazolvány bemutatása" - nyilatkozta Heiko Teggatz, a Német Rendőri Szakszervezet (DPolG) igazgatósági tagja.
Ez azt jelenti, hogy amennyiben egy migráns eléri Görögországot, és sikeresen beszáll egy Németországba tartó repülőjáratra, akkor nagy valószínűséggel nem fogják ellenőrizni a német repülőtéren. Annak ellenére, hogy számos határőr van kirendelve a helyszínre, az ellenőrzéseket főként a schengeni övezeten kívülről érkező járatok esetében végzik, mivel erre kapták az utasítást - tette hozzá.
Természetesen, a légiközlekedési migrációval kapcsolatos manipulációk nem újkeletű jelenségek.
Angela Merkel idejében arról cikkezett a német sajtó függetlennek nevezhető része, hogy a Köln/Bonn repülőtéren számos "nem hivatalos" járat szállt le általában későn este vagy éjjel, amely Törökországból szállított migránsokat Németországba. Ezt a kormány soha nem cáfolta meg.
2019-ben számos afrikai migráns érkezett Egyiptomból Hannoverbe, a német földre. Az érintett személyek között voltak szíriai, dél-szudáni, szudáni, eritreai és szomáliai állampolgárok is. Ekkoriban az IOM, a nemzetközi migrációs szervezet büszkén tette közzé ezt az információt saját weboldalán. A projekt során szoros együttműködés alakult ki a Német Szövetségi Migrációs és Menekültügyi Hivatal (BAMF), az Egyesült Nemzetek Menekültügyi Főbiztosa (UNHCR) és a Caritas Németország között, hogy támogassák a migránsok integrációját és biztonságos áthelyezését.
Idén márciusban Olaf Scholz, a német kancellár, egy különleges repülőjárat keretében 132 afgán állampolgárt hozott Berlinbe Iszlámábádból, Pakisztán fővárosából. Ezt követően egy baden-württembergi ügyvédi iroda embercsempészet vádjával feljelentette a kancellárt a berlini ügyészségnél, ám az ügyben azóta sem történt előrelépés. Ugyanebben a hónapban egy másik repülőgép is érkezett Hannoverbe, 174 afgán menekülttel a fedélzetén, és a Deutsche Welle hírei szerint összesen 2.800 afgán állampolgár várta, hogy újabb németországi járatokra felszállhasson. Áprilisban Lipcsébe újabb 160 afgán került átadásra, folytatva ezzel a menekültek elhelyezésének folyamatát.
Hogyan is lehet ezt a számot kicsinek nevezni? A DieWelt jelentése szerint 2021-től 2023 februárjáig 48 ezer afgán menekült találta meg új otthonát Németországban. Ezzel ők csatlakoztak a már ott élő 257 ezer afgánhoz, akik korábban érkeztek az országba.
Már említettük, hogy Angela Merkel akár az összes menekültet vissza is toloncolhatta volna, ha úgy döntött volna. A tálibok hatalomra jutása ugyanis csak két évvel később történt, így lett volna rá lehetőség és forrás is.