Matteo Salvini továbbra is a Liga élén áll.

Két napos intenzív találkozó zajlott le Firenzében, ahol a kormánypárt prominens tagjai, tartományi kormányzók, képviselők, szenátorok és közigazgatási vezetők gyűltek össze. A kongresszus első napján a párt politikai vezetői osztották meg gondolataikat, míg a második napon a Patrióták Európáért szövetség képviselői is kifejtették véleményüket. Gál Kinga, a Patrióták Európáért csoport első alelnöke személyesen jelen volt az eseményen, míg Orbán Viktor videóüzenetben méltatta Matteo Salvini érdemeit. A magyar miniszterelnök kifejezte büszkeségét, hogy együtt harcolhat az olasz hazafiakkal a közös célokért.
A kongresszus elnökeként tevékenykedő Giancarlo Giorgetti pénzügyminiszter egy átfogó, 17 pontból álló javaslatcsomagot terjesztett elő, amely célja az autonómia, az igazságszolgáltatás, a közbiztonság, az infrastruktúra, a munkaerőpiac és az oktatás területén végrehajtandó reformok bevezetése.
Matteo Salvini a kongresszus záróbeszédében Orbán Viktor politikai karrierjét állította példaként a Liga politikai vezetői elé. "A magyar kormányfő az Európai Unió leghosszabb ideje hivatalban lévő miniszterelnöke" - hangsúlyozta, majd emlékeztette a párt tagjait arra is, hogy Orbán Viktor nemcsak kormányfőként, hanem hosszú ideig az ellenzék soraiban is aktívan részt vett a politikai küzdelmekben. Ezzel a példával azt kívánta szemléltetni, hogy a kitartás és az eltökéltség kulcsfontosságú a politikai sikerhez.
A Liga politikai képviselői felszólalásaik során arra kértek, hogy Matteo Salvini ismét vállalja el a belügyminisztérium irányítását.
Kiemelte, hogy a kormánykoalíció második legnagyobb pártját képviselik, és ambíciójuk, hogy tovább növeljék befolyásukat. Azonban céljaik elérését nem a koalíciós partnereik rovására tervezik, hanem inkább azokat a választókat kívánják megszólítani, akik eltávolodtak a politikától, és akik bizalmatlanok az intézmények iránt.
Salvini kifejezte meggyőződését, hogy az Európai Uniónak és Itáliának elengedhetetlen párbeszédet folytatnia az Amerikai Egyesült Államokkal. Szerinte nem célszerű konfrontációba bonyolódni az USA-val. Bár az újonnan bevezetett vámok jelentős kihívást jelentenek az olasz gazdaság számára, válaszként nem lehet újabb vámokat bevezetni. Ez csak még inkább megnehezítené az olasz és európai vállalkozások helyzetét.
A liberális ideológia kapcsán arra is felhívta a figyelmet, hogy szükséges lenne szigorúbb büntetéseket bevezetni azok számára, akik nemi identitásuk miatt szenvednek bántalmazást. Az ilyen intézkedések elengedhetetlenek ahhoz, hogy megvédjük a sérülékeny csoportokat és biztosítsuk a társadalmi igazságosságot.